Doporučujeme
www.mywood.eu
e-mail:    Wallenfels@seznam.cz                                                                                    telefon:    +420 607 236 390
1. Vrata a vrátka

Dřevěná vrata do statků, hospodářských stavení či historických objektů jsou naší další specializací.

Proč naše vrata a jaké jsou jejich přednosti?
   
- často dáváme vratům prostý venkovský nebo historický vzhled
- na vrata montujeme jednoduše seřiditelné panty do všech směrů se zabudovanými maznicemi (panty jsou vlastní konstrukce a vlastní výroby)
- používáme moderní materiály (například lepené dřevo, které se nekroutí a nepraská)
- používáme kvalitní povrchovou úpravu, která je trvanlivá a jednoduše se udržuje.

Vjezdová vrata do statků děláme snad nejčastěji. Bývají mohutné konstrukce, například jejich výška může být kolem 4m a jejich hmotnost může dosáhnout i třeba 300kg. Přesto, díky pantům vlastní konstrukce manipulace s vraty (seřízení, namazání pantů atd.) je záležitost doslova minutová a tuto práci zvládne i žena či důchodce. Výroba vrat do historických objektů je ve většině případů podle starého vzoru či pod dohledem památkářů. Vrata do různých zemědělských usedlostí ve většině případů záleží na výběru majitele nemovitosti. Často si ale majitel nechá od nás poradit a našim cílem je vždy se "trefit" do stylu nemovitosti tak, aby vjezdová vrata harmonizovala s celkovým objektem. 

Někdy se zákazníkům líbí třeba vrata v americkém country stylu. Takový případ je uveden ve fotogalerii. Zákazník si dodal vlastní návrh vrat a v tomto případě před vlastní realizací se navíc dělal model ve skutečné velikosti, aby se ujasnily detaily. Vrata jsou vybavena automatickým pohonem - otvíračem vrat.
Častým typem jsou vrata do garáže. Ve fotogalerii je uveden příklad, kdy se vlastně jednalo o nová vrata v rámci rekonstrukce. Jak to vypadalo dříve je vyfotografováno v dolním rohu. Z Druhé strany garáže byly namontovány námi vyrobené vchodové dveře ve stejném stylu.

2. Dveře a okna

Dveře vyrábíme jak vchodové, tak vnitřní.

Vchodové dveře vám vyrobíme podle Vašich představ z dubu, smrku, borovice, případně meranti v provedení lamela FIX nebo CINK, sendvič a případně masiv, je-li to přání zákazníka.

Vnitřní dveře můžeme vyrobit na přání zákazníka z masivu, kde základem výroby jsou tzv. sendvičové materiály. Hlavní výhodou těchto sendvičových materiálů je tvarová stálost jednotlivých částí dveří. Proto jsou prakticky vyloučené reklamace z důvodu deformace materiálu (toto se stává u masivního materiálu).

Pozn.: Pozor - je třeba si nezaměňovat sendvičové provedení s třívrstvou lamelou, kterou truhláři nejčastěji používají v provedení CINK, kde navíc rušivě působí délkové napojování dřeva na pohledových stranách.

Jiným typem dveří jsou dýhované interiérové dveře. V případě těchto dveří se otevírají možnosti velkého množství tvarů provedení dveří, ale taky použitím například exotických dýh, či dýh ze vzácných dřevin vznikají velmi reprezentativní dveře. Ke všem typům vnitřních dveří Vám samozřejmě vyrobíme obložkové zárubně ze stejných materiálů jako dveře.

Nabízíme širokou škálu možností povrchových úprav vchodových i interiérových dveří a vhodnost různých úprav konzultujeme vždy se zákazníkem předem. Samozřejmě používáme klasické povrchové úpravy lakováním například polyuretanovým lakem Milesi či vodouředitelným lakem Remmers, ale stále častěji si zákazníci oblíbili povrchovou úpravu různými typy voskování. Voskování je v současné době velmi oblíbené a jeho nespornou výhodou jsou jednoduché opravy povrchu, např. při poškrábání.
Zákazníci k nám chodí se svojí představou (často s fotografií) a pokud si neví rady, tak rádi pomůžeme vybrat z nepřeberného množství typů dveří. A pokud chcete vyrobit třeba dělené dveře do chléva, tak to také není pro nás problém.

A ještě několik rad ke koupi dveří:

"    Připravte si, jak by vaše nové dveře měly vypadat - členění dveří (jaké se Vám líbí). Pokud nevíte, jak si vybrat, rádi Vám poradíme, nebo Vám řekneme, jaké tvary jsou oblíbené či jaké tvary nepraktické.
"    Rovněž řešení vaší zárubně je důležité vyhodnotit. U nových dveří konzultujte stavební připravenost otvoru. Jedná-li se o výměnu původních dveří, zvažte výměnu i původní zárubně.
"    Příslušenství dveří, jako jsou druhy zámků, přídavné zámky, zavírače, madla, kliky, průvětrníky, prahové lišty, kukátko atd. je třeba diskutovat před započetím výroby.
"    Uvědomte si, že rozdíly v ceně znamenají i rozdíly funkční.


3.Okna

Vyrobíme Vám od eurooken počínaje po klasická původní okna.

… ANO, čtete dobře …

Při použití dnešních technologií je jednodušší vyrobit eurookno než "poctivé" např. okno špaletové. V naší firmě se zabýváme výrobou především oken původních. Pro většinu firem je daleko složitější vyrobit původní staré okno než tzv. eurookno.
Proto Vám tolik firem bude nutit eurookna, která jsou pro ně výrobně jednoduchá. My se snažíme vyrobit původní okna, tak, jak byly vyráběny našimi předky a technologii případně "sladit" s novými progresivními prvky (je-li to možné nebo pokud si to přeje zákazník).

Dřevo je tradiční přírodní materiál, který je přímo předurčen k výrobě oken, protože splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a hlavně estetické požadavky současnosti. Ze všech materiálů používaných pro výrobu oken má nejnižší součinitel tepelné roztažnosti, nejmenší koeficient tvarových změn, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi.

… a jedna dobrá rada …

Pokud máte starou chalupu a potřebujete vyměnit okna, dejte si pozor při rozhodování, jaká okna si pořídit. Moderní plastová okna tam určitě nepatří z estetických důvodů, ale hlavní důvod proč tam nepatří je to, že osazením plastových oken, přestane Vaše chaloupka "přirozeně dýchat". Jinými slovy můžete si narušit tzv. "rosný bod" a po určité době se třeba v nějakém rohu začne objevovat plíseň (to v lepším případě) nebo se začnou vytvářet ideální podmínky pro vznik a růst dřevokazných hub atd. A věřte, že argumenty výrobců plastových oken o mikroventilacích či nutném větrání nefungují, protože to ve starém domě nestačí. Zjednodušeně řečeno Vaše chaloupka, která tady stojí století nebo více, má svojí přirozenou vlhkost, kterou těžko změníme. Do takových objektů patří původní okna a dveře.pergoly-altány-vrata-dveře a okna
Truhlářství-Příbram
ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.cz